FÖRENKLA DIN BOKFÖRING OCH FAKTURERING

Tillval e-bokföring

Spara tid, förenkla och automatisera – det finns många fördelar för dig som väljer att bygga ut din bokföringstjänst. Du kan lägga till följande tillval:

  • Faktureringsprogram – för dig som behöver kund, medlems- och artikelregister, med möjlighet att skapa offerter, fakturor och avier.
  • e-dagsavslut – förenkla bokföringen av din dagskassa

Här kan du läsa mer om tjänsterna och hur du går tillväga för att lägga till tillval.

FAKTURERINGSPROGRAM

Skapa och skicka fakturor, offerter, följesedlar och orderbekräftelser.

LÄS MER

E-DAGSAVSLUT

Bokför din dagskassa enkelt via ett formulär.

LÄS MER

KUNDFAKTURERING

Med tillvalet Kundfakturering skapar du enkelt fakturor, skickar till kund via e-post och matchar fakturor mot inbetalningar direkt i din bokföring. Skapa ditt eget kund- och artikelregister och på bara några klick skapar du en offert, följesedel eller faktura. Du gör dessutom enkelt om offerten till en faktura, orderbekräftelse eller följesedel. 

Så här lägger du till kundfakturering

Logga in i din bokföring och gå till Mina sidor uppe till höger. Klicka på Inställningar  för att välja tillval. 

Har du tjänsten e-bokföring i Swedbank och Sparbankerna?